
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Threshold Voltage | 3.08 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Accuracy | 2.5 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
Stock: 2540
Distributors
pcbx
Unit Price$1.64574
Ext.Price$1.64574
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.64574 | $1.64574 |
| 10 | $1.21999 | $12.19990 |
| 25 | $1.11397 | $27.84925 |
| 50 | $1.05605 | $52.80250 |
| 100 | $1.00113 | $100.11300 |
| 300 | $0.95295 | $285.88500 |
| 500 | $0.90708 | $453.54000 |
| 1000 | $0.88229 | $882.29000 |
| 3000 | $0.86021 | $2580.63000 |
| 5000 | $0.83869 | $4193.45000 |
